Załącznikiem do tej umowy był wzór protokołu wykonania usługi, ale samych protokołów nie załączono. Ponieważ byłem ciekawy w iluż to lokalizacjach firma będzie świadczyła swoje usługi w ramach oddzielnego wniosku poprosiłem o te wspomniane protokoły. Zdawałem sobie sprawę z tego, że umowa jest na rok, a jeszcze nie minął kwartał jej obowiązywania nie mniej jednak byłem ciekaw czy otrzymam te informacje. Wysłałem więc wniosek następującej treści:
Nawiązując do wcześniejszej korespondencji i działając na podstawie art. 61 Konstytucji RP wnoszę o informacje publiczne na temat lokalizacji (i ich liczby) w których prowadzony był montaż systemów TV-SAT w ramach umowy numer 19/MSW/ANTER-SAT/2013 zawartej pomiędzy Skarbem Państwa, a firmą Anter-SAT Systemy Telewizji Satelitarnej - Jerzy Pietrzak. Z mojego punktu widzenia niniejszy wniosek może zostać spełniony poprzez udostępnienie protokołu wykonania usługi, którego wzór stanowi załącznik numer 1 do wspomnianej umowy o ile będzie on zawierał choćby przybliżone informacje na temat lokalizacji.
Oczywiście Tato nadal był przekonany, że nic nie dostanę. Jednak informacja publiczna z racji tego, że jest prawem zapisanym w konstytucji jest narzędziem bardzo silnym, więc i tutaj bez najmniejszego problemu otrzymałem informacje o które prosiłem. Tato był tym faktem zdziwiony, a ja zdziwiłem się faktem że w niespełna trzy miesiące zostało wykonane tak mało. Dostałem trzy protokoły datowane kolejno na 29 lipca, 23 września i 20 listopada wypełnione odpowiednio trzema, trzema i jedną usługą. W lipcu dokonano instalacji trzech telewizorów. We wrześniu wymieniono antenę satelitarną, wymieniono konwerter i antenę i uruchomiono TV-Sat. "Strefa III i II" (cokolwiek by to znaczyło) w pokoju COI. Natomiast w listopadzie najprawdopodobniej (ciężko mi odczytać) zamontowano telewizor na ścianie, zaprogramowano i wykonano instalację. Nie wiem czy raz na dwa pokoje, czy dwa razy, bo w uwagach jest napisane "pok 207 i 208". Tak czy siak protokoły które wyglądają tak jak ten poniżej nic nie mówią o tym jakie jest przeznaczenie tych instalacji.
Wiem jedynie że instalacje do odbioru TV znajdują się w pomieszczeniach 223, 151, 274, 352, 382, 306A, 207 i 208 przy ulicy Batorego 5 czyli w samym ministerstwie. Zamierzam teraz dowiedzieć się co takiego jest w tych pomieszczeniach co uzasadniałoby takie wydatki.
Abstrahując od tego jakie to zadania MSW uzasadniają posiadanie systemów telewizji satelitarnej, to prowadząc firmę świadczącą usługi tego typu gdybym miał podpisać umowę na wykonanie instalacji "we wszystkich lokalizacjach MSW" pewnie zaproponowałbym znacznie wyższą cenę. Natomiast widząc ile takich operacji zostało przeprowadzonych mam wrażenie, że cena jest jakby trochę zaniżona. Skłania mnie to do zapytania o to jakich konkurentów miała firma Anter-SAT i jakie były ich propozycje. Na pierwszej stronie umowy jest przywołany przepis art 4 ust 8 ustawy o zamówieniach publicznych który stanowi, że:
Ustawy nie stosuje się do:
(...)
8) zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w zło-
tych równowartości kwoty 14 000 euro;
Tak więc w tym wypadku żaden przetarg się nie odbył. Ciekawi mnie natomiast czy urzędnicy brali po uwagę jakieś inne firmy? Czy udali się do pierwszej lepszej? Nie pozostaje mi nic innego tylko dopytywać dalej. Planuję zapytać też o to co się znajduje w pomieszczeniach w których do tej pory systemy TV Sat były instalowane.
.
OdpowiedzUsuńJa cały czas oglądam telewizję naziemną ale nie jestem usatysfakcjonowana dlatego chcę skorzystać z oferty https://ivel.pl/ , bo z tego co widzę są tutaj dostępne kompletne zestawy akcesoriów do stworzenia profesjonalnego systemu telewizji satelitarnej
OdpowiedzUsuń